Płacz 6-miesięcznej córki a możliwość ząbkowania

Witam.Coreczka skonczyla 6 miesiecy.Byla troche marudna. Wczoraj od godz. 20 zaczela strasznie plakac (ponad 2 godz).Goraczki nie miala.Chciala jesc ale gdy tylko poczula smoka w buzi to od razu wypluwala i plakala jeszcze bardziej.Czy to moga byc zabki???Posmarowalismy dziaselka zelem i w koncu troche sie uspokoila.Niestety na ulotce BOBODENTU nie znalazlam informacji przez jaki okres czasu mozna go stosowac?? Jesli bede smarowac 6 razy to boje sie ze sie na niego uodporni. Jak jej pomoc? ;(

Lek. Marta Gryszkiewicz

Doraźnie można podać czopek z paracetamolem. Najbardziej bolesnym momentem w trakcie ząbkowania jest czas, gdy ząb przebija się przez dziąsło. Warto zajrzeć dziecku do buzi i sprawdzić czy dziąsło jest rozpulchnione/zaczerwienione. W trakcie ząbkowania nie występuje gorączka.