Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Płacz dziecka podczas oddawania moczu

Witam. Dziecko 10 m-cy, kilka dni temu był u lekarza w związku z tym, że podczas siusania strasznie płakał. Analiza ogólna moczu okazała się do przyjęcia, dlatego lekarz profilaktycznie zlecił Furaginum i Cebion.Muszę dodać, ze dziecko teraz ząbkuje.Niestety po 2 dniach leczenia dziecko nadal płacze przy siusaniu, czy moze byc to wina zapalenia układu moczowego?Co można jeszcze zrobić, żeby pomóc dziecku?Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Szanowna Pani, jeśli rzeczywiście jest zależność bólu od oddawania moczu to zwykle jest to objaw zakażenia układu moczowego. Proszę powtórzyć badanie ogólne, wykonać posiew moczu i ewentualnie zmienić leki. Udział lekarza będzie niezbędny. Z poważaniem, J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy