Płacz dziecka przy rozszerzaniu diety

Witam, mój 4 miesięczny synek zaczyna rozszerzać swoją dietę, jest na nutramigenie bo pojawiła sie skaza białkowa. Zaczęłam od podania marchewki, pierwsze dwa dni próbował chętnie natomiast teraz juz drugi dzień strasznie płacze, muszę mu podać mleko bo nie chce jeść tej marchewki, czy to możliwe zeby był uczulony na marchewkę? Czy podawać mu ja dalej? Czy moze spróbować cos innego?

Witam, 4miesięczne dziecko jest jeszcze malutkie WHO zaleca wyłączne karmienie piersia do 6miesiąca życia i kontynuowanie do 2lat. Przy rozszerzaniu diety nalezy pamietac o tym, ze początkowo podaje sie zaledwie 2-3 lyzeczki a podstawowym pokarmem dziecka nadal jest mleko. marchewka ma właściwości xatwardzajace,moze sprobowac z jablkiem lub ziemniakiem. Polecam kontakt z doradca laktacyjnym lub doula są oni tez specjalistami od rozszerzania diety .