Płacz i problemy z kupą u noworodka

witam mam prosbe,jestem tatusiem od 9tego wrzesnia tego roku wraz z mamusia podajemy mleko nan 1 porcje takie jak pisze na pudelku,a masza coreczka placze i ma problemy z kupą juz od 4-5dni ma zatwardzenie prosze mi dac jakies wstazówki co mamy zrobic z gory dziekuje
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. U niemowląt powodem płaczu i problemów z układem pokarmowym mogą być zaparcia lub kolki. Zaparcia należy różnicować z kolkami, które wymagają innego postępowania. Podstawą zaparć jest odpowiednie nawodnienie.Konsultacji z lekarzem wymagają przewlekłe zaparcia połączone z innymi niepokojącymi objawami, takimi jak krew w stolcu, drażliwość dziecka, osłabienie apetytu, słabe przyrosty masy ciała, zmiany skórne, nasilone ulewania lub wymioty, nasilone wzdęcia brzucha i wiele innych. Porady specjalistycznej wymagają także zaparcia nie ustępujące pomimo opisanego poniżej leczenia domowego.