Płacz u 5-tygodniowego dziecka a nietolerancja laktozy

Witam. Dziecko ma 5 tygodni, karmione piersią, dokarmiane 100ml/dobę mm. Kilka dni temu pojawiła się wysypka na szyi i za uszami, grudki są maleńkie, gęste, przypominające "kaszkę". W tym samym czasie zaczęły się problemy z brzuszkiem: ból, przelewanie podczas i po karmieniu, wzdęcia, duża ilość oddawanych gazów, kupy "strzelające", wodniste,ze śluzem 1/dobę,zmniejszenie apetytu. Do tego ogólne rozdrażnienie, problemy ze snem, płaczliwość. Czy może być to nietolerancja laktozy? Jak to sprawdzić?

Dzień dobry.
Proszę możliwie szybko skonsultować się z lekarzem pediatrą w najbliższej poradni NFZ. Nie jestem lekarzem i nie mogę udzielić odpowiedzi na Pani pytanie.Takie maluszki reagują na najmniejsze zmiany w ich otoczeniu, dopiero adaptują się do nowego świata-przecież do niedawna całym światem maluszki był brzuszek mamy.
Pozdrawiam