Płaczę i czuję się bezsilna - co robić?

Witam, od kilku dni źle sie czuje, czuje bezsilność, płacze z błahych powodów,a mój narzeczony wcal mnie nie wspiera,kiedy mówie mu ze wszystko okej z czerwonymi oczami z ktorych przedchwilą płyneły łzy wierzy mi we wszystko, nie chce prosic nikogo o pomoc bo nie chce zamartwiac ich swoimi problemami, jedynie o czym marze to o śmierci, czy ze mną jest cos nie tak ?

Dzień dobry,

Opisuje Pani swój zły stan psychiczny oraz poczucie, że jest Pani w tym osamotniona, jednocześnie podkreślając, że nie chce Pani nikogo prosić o wsparcie, bo nie chce Pani nikogo zamartwiać swoimi problemami. Jednocześnie - ma Pani żal, np. do narzeczonego, że nie domyśla się Pani stanu, pomimo, tego, że sama wprowadza go Pani w błąd, mówiąc, że nic się złego z Panią nie dzieje.

Dlatego warto byłoby chyba zastanowić się nad tym, czego właściwie Pani by oczekiwała? Jeśli bowiem oczekuje Pani wsparcia innych osób (bliskich, narzeczonego) najprościej jest o to wsparcie poprosić. Nie mówiąc natomiast o swoich psychicznych dolegliwościach, dodatkowo informując, że wszystko jest OK, daje Pani innym "prawo" do nie udzielania Pani wsparcia i pomocy.

Niezależnie od powyższego, warto byłoby zastanowić się nad przyczyną Pani obniżenia nastroju i spróbować jakoś sobie z tym radzić. Najczęściej w przypadkach smutku czy "doła" psychicznego ludzie posiłkują się wsparciem czy poradą osób bliskich, jak jednak wynika z opisu, Pani jednak nie zamierza skorzystać z tej najprostszej formy pomocy.

Wobec powyższego, być może warto byłoby skorzystać z porady psychologicznej, dzięki której zdefiniowałaby Pani swój problem i zaczęła aktywnie z nim sobie radzić?

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl