Płaczliwość dziecka podczas usypiania

Mam 3 m-c córkę. Od początku krzyczy w czasie usypiania pomimo tego, że chce spać. Wygląda to tak jakby ją coś bolało, ale poza usypianiem objawów kolki nie ma. Bardzo często przygina głowę do klatki piersiowej, ale tylko przy usypianiu płacze przy tym. Wzięcie na ręce często potęguje jej płacz. Jak ją usypiać żeby nie płakała? Rozwija się prawidłowo, ale jest nadpobudliwa ruchowo i nerwowa: wybucha płaczem przy ubieraniu, na spacerach, przy jedzeniu (podejrzewamy silny refluks). EEG prawidłowe.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam. W opisanej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza pediatry, który oceni czy zachowanie dziecka nie jest spowodowane chorobą.