Płaczliwość i marudzenie u 13-miesięcznego dziecka

Dzień dobry, moja córka ma 13 miesięcy. Jest to moje drugie dziecko, pierwsze (syn) dało nam tak do wiwatu, że myślałam, że na wszystko jestem już odporna :) Ale tak nie jest. Córka, jak to dziecina w jej wieku, nie przesypia nocy. Jednak głównym problemem jest jej jęczenie. Dosłownie 90% czasu jęczy, chce czegoś, marudzi, popłakuje. Poświęcam jej mnóstwo czasu, bawimy się, spacerujemy (nie cierpi wózka od urodzenia) itd., ale nie jestem w stanie długo zapewnić jej dobrego humoru. Co robić? J.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony przez Panią opis nie wskazuje na żadne nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą pediatrą.