Płaczliwość i nerwowość oraz zazdrość o przyjaciela

Witam, jestem przez ostatni okres, miesiąc czasu, strasznie płaczliwa i nerwowa. Mój najbliższy przyjaciel znalazł sobie dziewczynę i juz tak często nie rozmawiamy ze sobą, boje się że stracę z nim kontakt, boje się odrzucenia, bo mam tylko jego- jest jedyną osobą która wie o mnie wszystko. Dobija mnie jeszcze ta cała aura świąteczna. Nie chcę stracić przyjaciela jednak moim zachowaniem mogę to zrobić. Momentami jesstem zazdrosna,ale to mój przyjaciel i nie chciałabym go stracić. Proszę o pomoc

Rozmowa i szczere powiedzenie o tym, co Pani czuje, to dobry kierunek.

Witam,

Kiedy ludzie budują związek oparty na miłości, wtedy często zatracają się i mają znacznie mniej czasu dla najbliższych. Nie oznacza to jednak, że chcą zrywać kontakt. Po prostu potrzebują więcej czasu dla siebie. Z Pani opisu wynika, że Pani bardzo przeżywa tą sytuację rozluźnienia kontaktu. Proszę jednak pamiętać, że działanie przyjaciela nie jest przeciwko Pani. Proszę z nim porozmawiać, a zapewne rozwieje Pani obawy.

Pozdrawiam
Ewa Czernik