Płaczliwość i nerwowość po ciąży oraz problemy z kręgosłupem i zawroty głowy

witam, od ponad roku jestem mamą. Od okresu ciąży stałam się płaczliwa i nerwowa. Niestety myślałam, że po ciąży ten stan się skończy, ale niestety. Płaczę z byle powodu, nie potrafię opanować nerwów. Właśnie robiłam badanie krwi - morfologia, glukoza, kreatynina,crp, potas, sód, alat,ft4,tsh. Wszystkie wyniki mam w normie poza MPV 11,8. Poza tym mam problemy z kręgosłupem, mam zawroty głowy i wtedy mroczki przed oczyma plus migrenowy ból głowy, no i wszechobecne skurcze stopy łydki szyja jezyk

Witam serdecznie

Jeśli wszystkie wyniki ma Pani w normie, warto jeszcze udać się do neurologa i ortopedy z wynikami badań i powiedzieć o dolegliwościach. Migrenowy ból głowy można leczyć w Poradni Bólu, można tam się skonsultować. Skurcze łydek i szyi można wyeliminować przyjmując magnez , ale należy to skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska

Dzień dobry,

Poza konsultacją neurologiczną, proszę rozważyć konsultacje u psychoterapeuty (np.: w PZP, prywatnie) - który wyłącznie w kontakcie osobistym może ocenić czy i jakiej formy pomocy Pani potrzebuje.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.