Płaczliwość i niska samoocena u 19-latki

Witam mam 19 lat, jestem dziewczyną. Mam taki problem nie umiem sobie poradzić, ciągle płacze, ciągle mam doła, nic mi się nie chce, myślałam już o tym że lepie gdyby mnie nie było , nie studiuje , praktycznie nie mam znajomych, ciągle jestem bardzo smutna. Czy muszę udać sie do psychologa? i co to moze być?

Dzień dobry,

Jeżeli CHCE Pani zmienić swój obecny stan funkcjonowania/przeżywania to nie tyle co Pani "musi" ale może skorzystać skorzystać z pomocy lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).

Dzień dobry!

Tak, w radzeniu sobie ze stanami depresyjnymi i lękowymi, niską samooceną i odzyskaniu radości z życia, pomocna jest psychoterapia. Zadaniem psychoterapii jest odkrycie przyczyn trudności oraz opracowanie i wprowadzanie pozytywnych zmian w życiu.
Bezpłatny anonimowy numer telefonu zaufania to 116 123.
Proszę jednak pamiętać, że kontakt internetowy czy telefoniczny nie zastąpi leczenia.

Pozdrawiam!