Płaczliwość, nerwowość i myśli samobójcze u 12-latki

Witam. Mam 12 lat, wiem dojrzewanie i te sprawy. Jednak czasami nie wiem co się ze mną dzieje. Potrafię w złości, smutku... turlać się, płakać jęczeć przy tym żałośnie i zaciskać pięści. Często płaczę bez powodu myśląc o tym, że w życiu w sumie nic mnie nie czeka. Chciałabym też przestać bać się podejść do ludzi i powiedzieć coś, otworzyć się na nich. Czy jest jakiś sposób na to? Mam też czasami myśli samobójcze, niekiedy biję się sama, okaleczanie mnie przeraża, ale coraz bliżej mi do tego...
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twój nastrój z cała pewnością po części spowodowany jest trudnym okresem dojrzewania. Jednak symptomy takie jak myśli samobójcze, czy chęć do samookaleczenia się wymagają oceny specjalisty, który ustali jaka jest ich przyczyny i pomoże w ich opanowaniu. Myślę, że właściwym krokiem byłaby wizyta u psychologa, najlepiej w obecności któregoś z rodziców. Warto również, abyś szczerze porozmawiała z najbliższymi i wyjaśniła im co Cię trapi.
Pozdrawiam ciepło.

Witaj
Piszesz o przeżywaniu emocji, które trudno Ci pohamować. Myślę, że z jednej strony może mieć to związek z okresem dojrzewania i zmianami fizjologicznymi, które się w Tobie zaczynają. Pomyślałam też, że u źródeł trudności mogą leżeć jakieś trudności w rodzinie bądź w grupie rówieśniczej, w której jesteś. Zaniepokoiło mnie to, że piszesz o myślach samobójczych. To poważna sprawa! Nie powinnaś tego lekceważyć. Proponuję żebyś porozmawiała z kimś z dorosłych i zaufanych. Może byłoby dobrze abyś skorzystała z wizyty u psychologa?