Płaczliwość, odczucie braku sensu życia i problemy ze snem

Nie chce mi się żyć, uważam, że wszystko jest bezsensu, ciągle płaczę, mam lęki, nie chcę być sama, źle sypiam, jest mi źle. Taki stan utrzymuje się tydzień,dwa, później mija po to, aby znowu się pojawić bez powodu. Nic mnie nie cieszy, boję się przyszłości, wieczorów. Moje życie jest do niczego. Jestem sama i sama umrę. Czy to depresja?

Witam,

Stan, który Pani opisuje, musi Pani naprawdę utrudniać codzienne funkcjonowanie. Zachęcam Panią do kontaktu z lekarzem psychiatrą, który ustali dla Pani odpowiednie leczenie. Dobrze było by skorzystać z psychoterapii, która na pewno wesprze leczenie i przyspieszy powrót do dobrego samopoczucia.

Pozdrawiam
Ewa Czernik