Płaczliwość podczas kłótni

Witam mam 18 lat chciałam się dowiedzieć czy to normalne że gdy się zdenerwuje to płacze . Kiedy się z kimś pokłócę i to nie ważne czy z winy mojej czy kogoś poprostu jestem tak zdenerwowana że wybucham płaczem i muszę iść się uspokoić . Koleżanka mi mówiła że to dlatego że jest mi smutno z tego powodu ale ja nie jestem smutna tylko wściekła . Czy to jest normalne ?

Jeśli płacz nie jest objawem pojawiającym się bez powodu, ale w konkretnych sytuacjach, może być taka Pani reakcja właśnie na gniew, złość itp. Jeśli to Pani nie przeszkadza, nie ma powodu do zmartwień. Jeśli chciałaby to Pani zmienić, warto przyjrzeć się skąd ta reakcja, czemu taka, a także pracować nad zmianą. Być może ma Pani jakieś trudności w wyrażaniu złości? Może Pani spróbować przepracować z psychologiem.

Witam,
taką reakcję można wyjaśnić, także wściekłość kryjącą się za tymi łzami. Jednak zachęciłabym przynajmniej do konsultacji u psychologa, bo taka reakcja może świadczyć, że w sytuacji kłótni coś dzieje się z Panią takiego, najprawdopodobniej uruchamiają się jakieś myśli, odczucia - trudne dla Pani, może nie do końca uświadomione, które jednak na Panią oddziałują. Warto je sobie uświadomić, popracować nad nimi. Jeśli pisze Pani o tym, domyślam się, ze stanowi to dla Pani swego rodzaju problem. Pozdrawiam.

W zależności na ile jest to dla Pani problemem :) Ludzie różnie reagują na złość: krzykiem, wycofaniem, płaczem, nerwowym śmiechem... O ile nie utrudnia to Pani w żaden sposób życia ani nie rani znacząco innych, to nie widzę powodu do obaw.