Płaczliwość u 14-miesięcznego dziecka

Mój synek ma prawie 14 miesięcy od jakiegoś tygodnia stał się nieznośny. Ciągle chodzi i płacze. Wcześniej jak wychodziły mu ząbki to też marudził, ale nie tak jak teraz. Nie wiem czy jest to spowodowane katarem, który się do niego przypałętał czy coś mu dolega. Nawet chwili nie pobawi się sam, cała moja uwaga musi być na nim non stop skupiona. Niczym się teraz nie zainteresuje, tylko ciągle chce na ręce a i tu róznie bywa bo czasem i na rękach płacze. Proszę o jakieś wskazówki, co robić.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wykluczyć iż jest to spowodowane infekcją. Warto jednak wykonać podstawowe kontrolne badania krwi u Synka.