Płaczliwość i budzenie nocne u dziecka po pobycie z ojcem

Mam 11,5 msc corke. Moj byly partner biologiczny ojciec dziecka w wyniku sprawy o uregulowanie kontaktow z corka dostal 1,5 godz sam na sam (zabiera ja do domu beze mnie) raz w tygodniu. Odkad corka zaczela do niego jezdzic placze przez sen, budzi sie z krzykiem, kreci sie. Nigdy nic takiego nie mialo miejsca. Niestety nie wiem co dzieje sie podczas tego czasu kiedy corka jest u ojca ale zaniepokoilo mnie jej zachowanie. Co moge z tym robic?

Lek. Tomasz Budlewski

Rozumie, że podejrzewania Pani maltretowanie dziecka? Proszę udać się do lekarza rodzinnego, może coś w badaniu dziecka dodatkowo będzie na to wskazywać i opowiedzieć mu o wszystkim i niech lekarz podejmie właściwe kroki. Ewentualnie powiadomić odpowiednie instytucję, ale sądzę że to może bardzo długo potrwać zanim coś zrobią... Myślę że najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, on ma obowiązek zająć się taką sprawą.

Witam Panią,
rozumiem niepokój i zmartwienie stanem córeczki. Myślę, że jeśli dochodziłoby do przemocy fizycznej mogłaby Pani zauważyć ślady na ciele dziecka. Natomiast akty psychicznej przemocy i agresji nie pozostawiają siniaków, ale mogą doprowadzić do szkód w psychice małego dziecka. Stwierdziła Pani, że nie jest w stanie dowiedzieć się, co dzieje się podczas pobytu córeczki z ojcem. Proszę pamiętać, że tak malutkie dziecko może doświadczać silnego stresu w momencie rozłąki i przejścia z domu, który zna do obcego miejsca jakim jest mieszkanie ojca biologicznego. Warto rozmawiać i tłumaczyć, że będzie miała teraz czas na zabawę z tatą, aby córka nie kojarzyła pójścia z ojcem jako kary tylko możliwość miłego spędzenia razem czasu. Proszę się zastanowić jak wygląda Pani kontakt z ojcem córki? Czy potraficie rozmawiać o sprawach związanych z dzieckiem spokojnie, czy może nadal są silne emocje i kłótnie? Te emocje mogą udzielić się też córeczce i objawiać się właśnie płaczliwością i nerwowością.

Pozdrawiam