Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 5 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Płaczliwość w wyniku kontaktu z innymi

Witam. Mam pewien problem,do którego mi się ciężko przyznać.Płacze kiedy ktoś na mnie naciska ,nie chodzi tu o krzyk lecz o typową gadke psychologiczna,wyjasnienie spraw.Mam 19 lat i nie wiem co się ze mną dzieje.Taki problemy mam może od 14 roku życia.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Skiba - Przyszłość dziecka z ADHD

Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz Psycholog

Witam Istnieje wiele przyczyn nadmiernej emocjonalności i płaczliwości. Do najczęstszych należą stres, brak równowagi hormonalnej, traumatyczne przeżycia w przeszłości, lęki, depresja. Nie pisze Pan nic o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę. Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują, to fakt, że takie stany występują od 5 lat jest niepokojący, gdyż mogą doprowadzić do wielu innych zaburzeń. Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem. Zachęcam do podjęcia terapii. Pozdrawiam serdecznie

Być może płacz jest próba poradzenia sobie z trudna sytuacją? Być może jest (nieadekwatnym) wyrazem takich emocji jak złość, frustracja? Albo sposobem na odmówienie? Zachęcam do spotkania z psychologiem i głębszego przyjrzenia się objawowi. Zrozumienie źródła i funkcji objawu pomoże Panu w poradzeniu sobie z nim i adekwatnym reagowaniu w opisanych sytuacjach.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy