Plamię w ciąży- czy już wszystko stracone?

Witam!
Dziś wyszłam ze szpitala, trafiłam tam ponieważ ostatnią miesiączkę miałam 10 sierpnia, test wypadł pozytywnie, ale lekarz na USG nic nie widział. Co gorsza, trochę plamię i mam takie kilkusekundowe bóle podbrzusza, ale szybko mijają, biorę luteinę i w dwa ostatnie dni było lepiej.
Dziś znowu plamię, mąż wierzy, że będzie dobrze, a ja mam iść za tydzień na kolejne USG i jak nic nie zobaczą, chcą zrobić łyżeczkowanie:(
Tak długo się staraliśmy...
Proszę o radę!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Biorąc pod uwagę datę ostatniej miesiączki jest Pani w 8 tygodniu ciąży. Na tym etapie powinien by już widoczny zarodek z uwidocznioną akcją serca. Lekarze spodziewają się, że doszło do tzw. zatrzymanego poronienia i chcą zrobić łyżeczkowanie, a następnie badanie histologiczne, aby wykluczyć powikłanie w postaci choroby trofoblastycznej.
Radzę w pełni zaufać swojemu lekarzowi i poddać się niezbędnym zabiegom. Jeżeli jest szansa na żywą ciążę, nie przeprowadza się takiego zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie!