Plamienia a antykoncepcja hormonalna

Plamienia a antykoncepcja Dziś zacznę brać trzecie opakowane tabletek antykoncepcyjnych. Przy stosowaniu pierwszego opakowania plamiłam niemalże przez cały miesiąc. Krwawienie dostałam w czwartym dniu po odstawieniu. Przy drugim opakowaniu nie miałam plamień od początku, ale brązowe plamki pojawiły się dzień po wzięciu ostatniej tabletki z blistra. Krwawienie dostałam w drugim dniu przerwy. Dziś mam zacząć kolejny blister, ale nadal plamię. Czy może to być skutek uboczny tabletek?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Plamienie może być skutkiem ubocznym antykoncepcji hormonalnej. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.