Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienia a antykoncepcja hormonalna

Plamienia a antykoncepcja Dziś zacznę brać trzecie opakowane tabletek antykoncepcyjnych. Przy stosowaniu pierwszego opakowania plamiłam niemalże przez cały miesiąc. Krwawienie dostałam w czwartym dniu po odstawieniu. Przy drugim opakowaniu nie miałam plamień od początku, ale brązowe plamki pojawiły się dzień po wzięciu ostatniej tabletki z blistra. Krwawienie dostałam w drugim dniu przerwy. Dziś mam zacząć kolejny blister, ale nadal plamię. Czy może to być skutek uboczny tabletek?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Plamienie może być skutkiem ubocznym antykoncepcji hormonalnej. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy