Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienia a polipy trzonu macicy

Witam.Proszę o pomoc w związku z polipami trzonu macicy.Jestem już po dwukrotnym badaniu i zabiegu histeroskopii, abrazji i łyżeczkowaniu.Ostani zabieg był rok temu i lekarz powiedział że nie można tak często ingerować w macicę.Niestety po roku od zabiegu znów mam plamienia i obawiam się że to znowu polipy.Co teraz, czy znowu zabieg czy może inne rozwiązanie np. wkładka Mirinda lub leki hormonalne.Wspomnę że mam 46 lat.Proszę o pomoc.
, 46 LAT ponad rok temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam Panią serdecznie. W zaistniałej sytuacji konieczna będzie ponowna wizyta u ginekologa. Niekontrolowane krwawienia mogą być zgubne dla zdrowia. Możliwe iż warto w leczeniu rozważyć hysterektomię. Jest to zabieg usunięcia macicy. Jednym ze wskazań do wykonania takiego zabiegu są bardzo obfite miesiączki, nie poddające się leczeniu zachowawczemu. Polecam rozmowę z ginekologiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy