Plamienia a polipy trzonu macicy

Witam.Proszę o pomoc w związku z polipami trzonu macicy.Jestem już po dwukrotnym badaniu i zabiegu histeroskopii, abrazji i łyżeczkowaniu.Ostani zabieg był rok temu i lekarz powiedział że nie można tak często ingerować w macicę.Niestety po roku od zabiegu znów mam plamienia i obawiam się że to znowu polipy.Co teraz, czy znowu zabieg czy może inne rozwiązanie np. wkładka Mirinda lub leki hormonalne.Wspomnę że mam 46 lat.Proszę o pomoc.
46 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam Panią serdecznie. W zaistniałej sytuacji konieczna będzie ponowna wizyta u ginekologa. Niekontrolowane krwawienia mogą być zgubne dla zdrowia. Możliwe iż warto w leczeniu rozważyć hysterektomię. Jest to zabieg usunięcia macicy. Jednym ze wskazań do wykonania takiego zabiegu są bardzo obfite miesiączki, nie poddające się leczeniu zachowawczemu. Polecam rozmowę z ginekologiem.