Plamienia a przyjmowanie leku Duphaston

Witam, Badania z 6dc(lekarz powiedział, że jeszcze w fazie pęcherzykowej.): Estrodial 1299 FSH 3,67 Prolaktyna 599,1 po 60 min od podania tabletki 7017 Po odstawieniu antykoncepcji miałam zanik miesiączkowania w styczniu 2x wywoływano. Przyjmowałam duphaston 1x2 do 10.08. 14-18 dostałam okres. 23.08 zaczęły się plamienia 24 zaczęło to wyglądać jak okres i trzyma się do teraz. Wizytę mam dopiero za miesiąc i nie wiem czy iść gdzieś wcześniej prywatnie. Dziękuję z góry za odpowiedź, Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po pierwsze analizując przedstawione wyniki mogę powiedzieć iż poziom FSH mieści się w normie. Przyjmuje się, że normalny poziom prolaktyny u kobiet nie będących w ciąży mieści się w przedziale 4-23 . Wynik badania określającego poziom prolaktyny po podaniu leku raczej nie wskazuje na guza przysadki jednak zastanawiający i niepokojący jest fakt wyjściowego stężenie tego hormonu. Poziom estradiolu także jest znacznie powyżej normy. Podwyższone stężenia tego związku występują w chorobach nowotworach jajnika, lub nadnerczy wytwarzających estradiol, marskości wątroby, substytucji zbyt dużymi dawkami leków hormonalnych. Z pewnością konieczna jest wcześniejsza wizyta u lekarza.

Mariusz Sadowski Ginekologia

Tak naprawdę, to jeśli chcesz się zdiagnozować to znajdź sobie lekarza, który zaopiekuje się tobą. Na NFZ nie masz takiej możliwości- kolejki