Plamienia a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Harmonet

Witam, od 7 msc biore tabletki anty. harmonet, 10 dnia tabletek (22.08.) zaobserwowalam delikatne ciemno czerwone plamienie.wspolzylam ostatni raz 8.08.). Dla pewnosci 23.08., przy kolejnym spotkaniu z chlopakiem, zrobilam test ciazowy - wyszedl negatywny, wiec tego dnia jeszcze sie kochalismy z prezerwatywa. Dzisiaj krwawienie zrobilo sie intensywniejsze i jasniejsze.. Co moze byc przyczyna? Na poczatku lipca mialam wykonywana cytologie - nie wykazala zadnych problemow.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Krwawienia śródcyklowe, przy wykluczeniu schorzeń narządu rodnego, najczęściej są działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju, tym bardziej, że miesiąc temu była Pani u specjalisty ginekologa. Jeśli jednak krwawienia będą się powtarzać, sugeruję ponowną konsultację.