Plamienia a zaburzenia miesiączkowania

W zeszłym roku miałam problem z miesiączkami, które zaczynały sie ciemnym plamieniem przez tydzień i potem występowało mocne normalne krwawienie. Byłam u lekarza i dostałam tabletki antykoncepcyjne zoely.Miałam mocne plamienia przez 2miesiace ale w trzecim cyklu zaczęły już ustępować. Niestety w czwartym cyklu znów plamie i to prawie codziennie, nie dużo ale jest to uciążliwe,przy czym boli mnie czasem jajnik. Mam wizytę za miesiąc, czy powinnam odstawić tabletki już teraz czy może to normalne?

Aleksander Ropielewski

Proponuję odstawić tabletki i przed wiytą u lekarza wykonać panel badań hormonalnych. Należy ustalić przycyznę krwawień, zwłąszzca, ze leczenie hormonalne nie przyniosło efektu.