Plamienia dwa dni po stosunku i negatywne testy ciążowe

Dzień dobry. 26go dc współżyłam ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). 28go dc dostałam lekkich plamień które trwały 1 dzień. Poprzednie cykle trwały 27-32 dni. Czy te plamienia to mógł być więc okres? Teoretycznie sporo pracowałam przez ostatni miesiąc i w każdy weekend odbywałam dość męczącą podróż. Dzisiaj, czyli 8 dni po stosunku i tym samym 34go dc zrobiłam 2 testy ciążowe, teoretycznie wykrywające 6-dniową ciążę. Wynik negatywny. Mogę im ufać? Skąd to plamienie? Maja

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krwawienie może być spowodowane mechanicznym podrażnieniem. Ciąża jest mało prawdopodobna.