Plamienia dwa razy w miesiącu u 12-letniej córki

Witam, moja córka ma 12 lat. Okres ma już od roku. Na początku miesiąca dostała okresu, dziś zbliża się koniec miesiąca a ona dziś również dostała plamień. Co to oznacza? Moja córka bardzo się wstydzi iść do ginekologa. Czy to jest konieczne? Co mam zrobić? Mam się przejmować?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienie śródcyklowe najpewniej jest konsekwencją zmian hormonalnych wynikających z procesu dojrzewania. Jeśli jednak takie plamienia będą się powtarzać warto pomyśleć o diagnostyce pod okiem specjalisty ginekologa.