Plamienia i ból piersi przy antykoncepcji

Witam. Mam taki mały problem. Biorę pigułki R... - już od kilku lat. Teraz biorę trzecie opakowanie, nie robiąc żadnej przerwy. Przy drugim opakowaniu miałam ból piersi, który trwał ok. 2 tyg. Jak rozpoczęłam trzecie opakowanie - jakieś 2 dni później - dostałam plamienia, które utrzymuje się już 2 tydz. - raz się zmniejsza raz nasila. Przy tym mam bóle podbrzusza, jak przy okresie. W drugim opakowaniu zapomniałam wziąć 2 pigułki. Dziś byłam u pani ginekolog, ale ona stwierdziła, że wszystko jest w porządku (uznała, że zapewne to wina pigułek, że od nich dostałam plamienia, nie robiąc żadnej przerwy) - zleciła tylko badania krwi. Dodam tylko, że podczas mojej kilkuletniej kadencji z tymi pigułkami, takie plamienie (też wzięłam 2 opakowania nie robiąc przerwy) miałam tylko raz - wtedy inny ginekolog mówił coś o poronieniu. Nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Producenci pigułek podają często w ulotkach, że w przypadku zażywania dwóch blistrów z rządu, bez robienia przerwy, krwawienie lub plamienia mogą wystąpić w połowie lub pod koniec drugiego blistra. Mogą, ale nie muszą. Wcześniej w podobnej sytuacji plamienia u Pani wystąpiły, a teraz nie - najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw. To samo usłyszała Pani od swojego ginekologa...

Nie musiałaby Pani się denerwować, gdyby zażywała Pani tabletki zgodnie z zaleceniami - czyli 21 tabletek i 7 dni przerwy. Nie powinna Pani samowolnie zmieniać schematu - później ma Pani powody do nerwów...

Pozdrawiam!