Plamienia i ból podbrzusza w 5 tygodniu ciąży

Jestem w 5 tygodniu ciąży. Na samym początku 1 dnia mialam nieduże płamienie. Lekarz przepisał mi duphaston. Wczoraj w nocy obudział mnie silny ból podbrzusza. Robił mi się słabo i oblewał mnie zimny pot. Czy to może być groźne? Czy to może być poronienie? Bardzo się martwie :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy rzeczywiście są niepokojące i mogą oznaczać zagrożenie poronieniem. Jeśli dolegliwości bólowe będą się nasilać lub utrzymywać proszę ponownie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Proszę także zgodnie z zaleceniem przyjmować Duphaston.