Plamienia i krew w moczu po zażyciu tabletki po stosunku

5 dni temu kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Ok. 2 godziny po stosunku zażyłam tabletkę po. Wczoraj kochaliśmy się znowu (z prezerwatywą) i zaraz po stosunku miałam wydzielinę zabarwioną na lekko czerwony kolor. Dziś od rana znów zaobserwowałam podobną wydzielinę, o takim kremowo-czerwonym zabarwieniu, do tego mocz również jest lekko zabarwiony na czerwono. Czy to normalne? Martwię się, bo brałam tę samą tabletkę ok. pół roku temu i wtedy nie zdarzyło się nic takiego. Czy mogę być w ciąży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletka najprawdopodobniej wywołałą miesiączkę. Mocz mógł zabarwić się na czerwono od wydzieliny z dróg rodnych. Sądzę, że nie ma powodów do niepokoju, jednak jeśli sytuacja się nie ustabilizuje, proponuję wizytę u lekarza ginekologa.