Plamienia i krwawienia w czasie stosowania tabletek a konieczność ich zmiany

Dzień dobry. Jestem w trakcie stosowania 7 opakowania tabletek Ovulastan Forte. W trakcie 6 i 7 opakowania pojawiły się plamienia oraz krwawienia w czasie stosowania tabletek. Pojawiły się także u mnie częste bóle podbrzusza. Czy powinnam zmienić tabletki? Plamienie pojawiało się po przyjęciu 7-8tabletki. Wszystko było przyjmowane zgodnie z ulotką. Tabletki były już wcześniej zmieniane także z powodu wystąpienia plamień/krwawień w późniejszym czasie brania tabletek antykoncepcyjnych.

Takie objawy wymagaja badania ginekologicznego i wykonania USG miednicy mniejszej. Przy ov.forte raczej nie powinno byc plamień srodcyklicznych, szczególnie po kilku opakowaniach