Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 5 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienia i plastry

Witam, mam 20 lat i od 13 miesięcy stosuję plastry antykoncepcyjne E... i byłam z nich bardzo zadowolona. Jednak w tym miesiącu po przyklejeniu trzeciego plastra pojawiły się plamienia... trwa już to tydzień. Dziś (jak zwykle w piątek) odkleiłam plaster i czekam na okres. Czy może to mieć jakiś związek ze znieczuleniem w leczeniu kanałowym zęba, które miałam w tamten czwartek (13.05) albo z lekami przeciwbólowymi, które zażywałam w tygodniu poprzedzającym to leczenie? A może zdjęcie rtg jamy ustnej źle wpłynęło na mój organizm? Proszę o pomoc. Pozdrawiam, maus

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam!

Plamienia podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej (po dłuższym jej stosowaniu) mogą (ale nie muszą) oznaczać osłabienie działania antykoncepcyjnego np. wskutek działania niektórych leków (np.antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, wyciąg z dziurawca). Przed przyklejeniem plastra z nowego opakowania powinna Pani wykluczyć obecność ciąży - wykonać test ciążowy. W razie wyniku pozytywnego nie wolno przykleić nowego plastra. Ponieważ antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu, pomimo wyniku negatywnego warto powtórzyć go jeszcze po tygodniu.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety