Plamienia i wydłużenie się szyjki macicy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

W grudniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Miesiączka pojawiła się normalnie (18-24 XII), natomiast 18.01 wystąpiły plamienia zamiast normalnego okresu. Wydaje mi się, że powinnam dostać normalny okres, ponieważ po odstawieniu nie miałam nigdy z tym problemu. Podczas tego niby okresu w styczniu wyczułam na końcu szyjki macicy dziwną kulkę (plamienia trwały 12 dni, raz byly różowe, a raz brązowe i zawsze ze śluzem). 27.01 plamienia się skończyły całkowice, a szyjka macicy bardzo sie wydłużyła - tak bardzo, że nie czuję podczas badania palpacyjnego jej końca. Co to może oznaczac?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może dochodzić do zaburzeń miesiączkowania i zaburzeń cyklu. Taki stan może utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. Fakt, że wcześniej tego typu problemy się nie pojawiały, nie wyklucza ich wystąpienia w tym momencie.
Zmian na szyjce wolałabym nie interpretować. Radziłabym udać się do swojego ginekologa, który w trakcie badania na spokojnie obejrzy szyjkę i wypowie się jednoznacznie na temat zmiany.
Pozdrawiam.