Plamienia i wzdęty brzuch po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej

11 dzień przyjmuję novynette. Na początku zaraz po okresie pojawiło się plamienie, które trwało kolejne 3 dni. Oprócz tego mój brzuch stał się wzdęty. Zaniepokoiłam się tym i udałam do lekarza.W usg potwierdzono przyczyny krwawień-reakcja na tabletki (+endo.4cm w 7d.c). Natomiast podobno taki ból brzucha jest normalny na początku terapii.Dodam, że poprzedniego miesoąca 22 dnia i 26 dnia cyklu uprawiałam stosunek przerywany w zabezpieczeniu i petting.Cykl trwa średnio 27-28dni.Mam powody do obaw?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niepokojące objawy powinny ustąpić w trakcie przyjmowania 3 pierwszych opakowań tabletek. W przypadku nasilenia dolegliwości proszę ponownie udać się na ponowną wizytę do specjalisty ginekologa.