Plamienia i zaburzenia miesiączkowania

Witam. Mam 20 lat, do tej pory reguralne cykle- 34 dniowe. W sierpniu w polowie cyklu mialam 4 dniowe plamienie i po nim miesiaczke w terminie (31.08). W trakcie nastepnego cyklu analogiczne plamienie powtorzylo sie. Nie mialam jednak od tego czasu miesiaczki. Od lipca nie wspolzyje. Co moze byc przyczyna zaburzen i czy obecna sytuacja wymaga konsultacji lekarskiej? pozdrawiam i prosze o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatkowe plamienia mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Inną przyczyną może być nadżerka, polip czy mięśniaki. Jeśli dodatkowe plamienia nie ustąpią podczas najbliższych kilku cykli lub ulegną nasileniu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.