Plamienia krwią oraz mięśniaki macicy i endometrium grubości 10 mm

Ginekologia: Mam 53 lata i 2 mięśniaki macicy 38x36 mm; 21x17 mm, endometrium gr. 9-10 mm. Nie miałam miesiączki 3 m-ce. tera plamię krwią. Ogólnie bardzo dobrze się czuję. Czy operacja usunięcia macicy jest nieunikniona? Tak zaleca mi lekarz. Barbara.

witam,
ze względu na Pani wiek operacja rzeczywiście jest najlepszą metodą na powyższe dolegliwości i pozwoli uwolnić się od problemu.
Nie ma Pani już planów prokreacyjnych, więc można usunąć macicę.
Jajniki zostaną zachowane, więc czynność hormonalna pozostanie,
pozdrawiam