Plamienia między okresami u 22-latki

Witam mam pytanie dotyczące plamienie miedzy miesiączkowego. Współżyję z chłopakiem i w sumie sie nie zabezpieczamy. Dzisiaj miałam dziwne plamienie a ostatnią miesiączkę miałam 15 lutego. U ginekologa byłam dwa miesiące temu, miałam robioną cytologię i wszystko było ok. Wspomne że nigdy nie miałam plamień międz okresem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienia występujące w środku cyklu mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik nadżerki, zaburzeń hormonalnych, infekcji, wynik schorzeń ogólnoustrojowych i wielu innych. Teoretycznie może być to także plamienie implantacyjne. Sugeruję zatem wykonanie testu ciążowego. Gdyby plamienia się powtórzyły proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.