Plamienia oraz ostry ból brzucha a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Jestem w trakcie drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Od kilku dni mam plamienia oraz ostry ból brzucha tak jakby przed okresem. Tabletki biorę prawidłowo, żadnej nie pominęłam, ani nie zwróciłam. Czy tabletki działają prawidłowo? Czy antykoncepcja jest zachowana i czy jest duże ryzyko ciąży? Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli stosuje Pani tabletki prawidłowo to ochrona przed ciążą jest zachowana. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u ginekologa.