Plamienia po cytologii w 13. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w rrzynastym tygodniu ciąży. W piątek rano byłam u lekarza i pobierał mi cytologie. Dziś w ( sobota ) wieczorem nadal mam plamienia. Czy jest to normalne, by utrzymywały mi się tak długo ? Dodam, że nigdy przed ciążą po pobieraniu cytologii plamien nie miałam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Plamienia mogą utrzymywać się kila-kilkadziesiąt godzin po badaniu. Jeśli plamienia nie ustąpią do jutra rana, powinna Pani zgłosić się ponownie do ginekologa.