Plamienia po dwóch tabletkach "po"

Witam. 21 grudnia wzielam tabletkę antykoncepcyjną "72 h po stosunku", a 2 stycznia miałam plamienia, które nadal trwają (jest to 3 dzień plamienia), a miesiączkę miałam 14 grudnia, więc kolejną powinnam dostać ok. 12 stycznia. A chciałam podkreślić, że to była moja druga tabletka w przeciągu 30 dni, bo niestety zdarzyła się taka niefortunna sytuacja... Czytałam, że plamienia mogą się pojawić, ale 7 dni przed miesiączką, a nie aż 2 tygodnie. Nie wiem, co to oznacza, a bardzo się niepokoję. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pigułka "72 h po stosunku" zawiera dużą dawkę hormonów, która może zaburzyć gospodarkę hormonalną kobiety na jakiś czas... A Pani zażyła aż dwie takie tabletki w ciągu 30 dni... Tak więc można spodziewać się pewnych zaburzeń długości cyklu oraz plamień. Jeśli jednak jest Pani zaniepokojona, to należy udać się do ginekologa, zwłaszcza jeśli plamienia utrzymywałyby się przez kolejny tydzień, dwa.

Pozdrawiam!