Plamienia po miesiączce

Witam.
Zacznę od początku. Mam nieregularne miesiączki. Poprzednia moja miesiączka była od 13 grudnia do 16 grudnia. Od około 31 grudnia staramy się z mężem o dziecko :) 9 i 13 oraz 20-tego stycznia zrobiłam test ciążowy, niestety (-) od 17 stycznia zaczęłam brać lek 3xpo 1 tabl. Miesiączkę dostałam 20 stycz. skończyła się 25 stycznia.(pierwszy dzień był jak nigdy, strasznie bolał mnie brzuch, miałam bardzo obfitą miesiączkę, drugi i kolejne dni były normalne) ale w czym mój problem?

W tym, że teraz mam cały czas plamy albo brązowe albo jasno czerwone (te 2 to nawet po stosunku).
Proszę o pomoc dlaczego tak się dzieje i kiedy mogę współżyć, by zajść w ciążę? I czy przy takich plamieniach mam szanse na ciążę?
Bardzo proszę o odpowiedź jest to dla mnie bardzo ważne.
Dziękuję, Pozdrawiam:))

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Takie przedłużone plamienia mogą być efektem zastosowanej luteiny, ale w związku z planowaną ciążą warto udać się do ginekologa w celu wykluczenia innych przyczyn plamień (np. zmian w obrębie szyjki macicy jak polip, infekcja, nadżerka) oraz przede wszystkim zaburzeń hormonalnych. Ponieważ ma Pani nieregularne miesiączki, była potrzeba stosowania luteiny, myślę, że warto przed staraniem się o dziecko, wykonać podstawowy profil hormonalny (LH, FSH, prolaktynę, progesteron). Jeżeli miała by wyjść jakiekolwiek zaburzenia lepiej by stało się to przed zajściem w ciążę. Takie zaburzenia oczywiście ciąży nie wykluczają, ale np. może być potrzeba zastosowania wspomagającego leczenia hormonalnego podczas ciąży np. w niedomodze ciałka żółtego.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o planowaniu ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!