Plamienia po odstawieniu

Po 7 miesiącach brania tabletek antykoncepcyjnych postanowiłam je odstawić. Po zakończeniu listka dostałam normalnie okres z odstawienia, nie zaczynałam już nowego, a teraz mam plamienia, tak jak podczas brania pierwszego opakowania. cCy to jest normalny skutek odstawienia tabletek? Jakie inne mogą być tego skutki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie powinny występować plamienia śródcykliczne, nie należy to do normy. Przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, krwawienie towarzyszące owulacji (ale takie krwawienie trwa najwyżej 1-2 dni), nadżerka, infekcje dróg rodnych, itp. Lepiej to wyjaśnić, dlatego proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam!