Plamienia po odstawieniu tabletek

Witam, mam pytanie. Od niedawna stosuję tabletki antykoncepcyjne C... Brałam 1 opakowanie i po odstawieniu miałam słaby okres, wręcz plamienie. Przed stosowaniem tabletek okres miałam normalny, jak zawsze. Nie wiem, czemu tak jest, może organizm zaczyna się dopiero przyzwyczajać. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas przerwy w stosowania pigułek antykoncepcyjnych następuje krwawienie z dróg rodnych, tzw. krwawienie z odstawienia. To nie jest tak naprawdę miesiączka, tylko reakcja organizmu na spadek stężenia hormonów (dostarczanych w tabletkach do organizmu) we krwi. Prawdziwa miesiączka występuje około 14 dni po owulacji - a przecież podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej owulacja nie ma miejsca.

Nie musi się Pani niepokoić. Krwawienia mają prawo być mniej obfite, ważne jest tylko, aby w ogóle wystąpiły w trakcie 7-dniowej przerwy. Przecież tabletek antykoncepcyjnych używa się w łagodzeniu dolegliwości związanych z miesiączką (miesiączka bolesna, zbyt obfite krwawienia).

Pozdrawiam!