Kobieta , 32 lata 11 lutego odstawiłam po dłuższym okresie tabletki. 15 lutego dostałam miesiączkę, która skończyła sięw sobotę 19 lutego, po czym krwawienie wróciło w poniedziałek. Potem wtorek, środa bez i w czwartek znowu plamienie takie brązowe. Nigdy wcześniej nie miałam podobnej sytuacji mimo tego, że odstawiałam już tabletki. Mieszkam w UK i tutaj wizyta w ginekologa graniczy z cudem. Czy może mi Pan pomóc? Pozdrawiam, Kasia
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witamy serdecznie!

Jednym z objawów odstawienia doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą być dodatkowe plamienia o różnym charakterze. Jest to związane z regulacją gospodarki hormonalnej organizmu. Mogą również występować nieregularne cykle. Taki stan może utrzymywać się nawet do pół roku od odstawienia. Nie można oczywiście wykluczyć chorobowego pochodzenia problemu. Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłaby jednak wizyta u lekarza specjalisty ginekologa.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja hormonalna – Antykoncepcja hormonalna jest jedną z najbardziej komfortowych metod zapobiegania ciąży. Istnieje wiele metod antykoncepcji hormonalnej: pigułki antykoncepcyjne, wkładki lub implanty antykoncepcyjne, plastry antykoncepcyjne czy zastrzyki antykoncepcyjne.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: