Plamienia po okresie: czy jest możliwe, że jestem w ciąży?

Witam. Mam pytanie. 5 miesięcy temu urodziłam dziecko. Dostałam okres w lutym, trwał 6 dni. Po 10 dniach dostałam plamienia, trwało to dwa dni i do tej pory nic. Dodam jeszcze, że karmię piersią dwa razy dziennie. Czy to normalne w moim przypadku, że jeszcze nie mam okresu? Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Podczas karmienia piersią miesiączki są zazwyczaj nieregularne.  Dlatego Pani sytuacja nie jest niepokojąca. Na unormowanie cyklu można liczyć dopiero po całkowitym odstawieniu dziecka od piersi.
Pozdrawiam.