Plamienia po okresie w czasie brania tabletek: Czy to normalne?

Właśnie skończyłam 3 (lub 4 bo dokładnie nie pamiętam) opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Od początku ich zażywania mój okres wyglądał tak, że najpierw miałam ok. 3 dni mocniejszego krwawienia, a potem jeszcze ok. 5 dni plamień. Czym to może być spowodowane? Czy to ustąpi, czy już tak zostanie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, krwawienia z odstawienia zazwyczaj są mniej obfite i krótsze niż miesiączki. Przez pierwsze 3-4 opakowania tabletek antykoncepcyjnych mogą pojawić się plamienia śródcykliczne. Gdyby po tym czasie nadal się one utrzymywały wskazana będzie wizyta u ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.
Pozdrawiam