Plamienia po stosunku w drugiej połowie cyklu

Mam dwoje dzieci, po ostatnim miałam polipa, usunięty i wszystko było ok, od około 2 lat co jakiś czas borykam się z plamieniami po stosunku w drugiej połowie cyklu,od roku jestem pod kontrolą lekarza i wykluczone są inne przyczyny tj polipy, mięśniaki ostatnio usłyszałam o plamieniu ze ścianki macicy nie mam jasnej odpowiedzi dlaczego przez pewien czas brałam hormony lecz do końca nie zanikł problem w jakim kierunku badań miałabym się kierować?czy po raz kolejny mam kierować się w hormony?

Witam! Krwawienie kontaktowe po stosunku często związane są z obecnością nadżerki szyjki macicy. Myślę że w tej sytuacji warto wykonać badanie kolposkopowe polegające na oglądaniu błony śluzowej szyjki macicy w specjalnym powiększeniu. Oczywiście konieczne jest również aktualne badanie cytologiczne. Jeśli chodzi zaś o diagnostykę hormonalną to warto oznaczyć stężenie FSH i LH w drugiej połowie cyklu.