Plamienia podczas drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych zażytych bez przerwy

czy podczas brania drugiego z rzędu (bez robienia przerwy) opakowania tabletek podczas zapomnienia postępuje się tak samo jak podczas pierwszego? ponieważ wzięłam 17 tabletek a od jakiś 10 dni mam plamienia i okropne samopoczucie. chciałam mieć lato bez okresu a tu niestety odwrotnie, dręczące plamienia. ;( czy mogę zrobić 7 dniową przerwe a ochrona będzie zachowana?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednym z działań ubocznych braku przerwy w stosowaniu tabletek jest wystąpienie plamienia. Przerwę należy rozpocząć po skończeniu opakowania. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.