Plamienia podczas pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

witam. mam problem ponieważ zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne "Microgynon 21'' jestem w połowie pierwszego listka, miałam normalnie 4 dni okresu a przez następne dwa tygodnie czyli aż to dzisiejszego dnia mam plamienie, co jest dla mnie uciążliwe, nie wiem czy to normalne, czy coś jest nie tak.. proszę o pomoc.

Podczas stosowania po raz pierwszy tabletek antykoncepcyjnych mogą zdarzyć się plamienia przez 2-3 miesiące. Jest to okres adaptacji układu hormonalnego i jest to stan normalny. Przy utrzymywaniu się plamienia przez dłuższy czas konieczna jest wizyta u specjalisty.