Plamienia podczas stosowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie, po raz pierwszy stosuję tabletki antykoncepcyjne. Tak jak mi ginekolog radził (10.09), zaczęłam przyjmować pierwszego dnia okresu. Codziennie biorę o jednej porze, okres przez kilka dni był taki jak zawsze i trwał 5 dni..ale już pod koniec do dziś dzień (19.09) codziennie mam ciemne brązowe plamienia, które niestety powodują dyskomfort. Czytałam, że to normalne, ale trochę się niepokoje. Jak długo może to trwać i czy nie ma jakiegoś sposobu, ale plamienia ustały?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Plamienie śródcykliczne są najczęstszym skutkiem ubocznym doustnej antykoncepcji. Niestety, nie ma skutecznego sposobu na ich zniwelowanie. Jeśli będą utrzymywały się przez cały cykl należy rozważyć zamianę dotychczas stosowanego preparatu na inny, oczywiście w porozumieniu z ginekologiem.