Plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych i po antybiotykoterapii

Witam. Od 1 października przez tydzień bralam antybiotyk Amoksiklav oraz 1.10 dostałam okres. A 26/27.09 oraz tydzien wcześniej kochałam z moim chłopakiem, oczywiście z prezerwatywą . Nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych zaczełam (4.10) po 6 dniowej przerwie a nie po 7 dniowej. Teraz jest 16.10 i mam jakieś plamienia. Jaka może być ich przyczyna?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie odpowiedzieć z całą pewnością, ale w przypadku skrócenia okresu między kolejnymi opakowaniami możliwe jest występowanie plamienia w trakcie przyjmowania tabletki antykoncepcyjnej. Aby mieć pewność proszę się skontaktować z ginekologiem.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski