Plamienia podczas stosowania tabletek hormonalnych

Witam, czy plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych są normalne? Dodam, iż plamienie pojawiło się podczas siódmego opakowania vibin mini. Wcześniej plamienia były w pierwszych 3 miesiącach stosowania tabletek. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plamienia śródcyklowe to najczęstszy objaw uboczny występujący podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Ponieważ jednak może być to także objaw wielu schorzeń ginekologicznych warto skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.